Menu
Strona główna Centrum wiedzy

Akademia Menadżera Cyfryzacji - dofinansowanie na...

Centrum wiedzy

Akademia Menadżera Cyfryzacji - dofinansowanie na szkolenie, które zmienią Twoją firmę

19.01.2023

manager.jpg

Nowoczesne technologie coraz wyraźniej obecne są w biznesie. Co więcej, stale postępująca cyfryzacja wymaga dostosowania się do ogólnych trendów. Kto nie idzie z duchem czasu, ten zaczyna w biznesie tracić. Przeszkolenie swojej kadry menadżerskiej w wielu dziedzinach nowoczesnych technologii jest zatem podstawą utrzymania konkurencyjności na rynku.

Choć takie szkolenia są kosztowne, tak nie oznacza to wcale, że przedsiębiorca musi wydać duże pieniądze na zwiększanie kompetencji swoich pracowników z własnej kieszeni. Program Akademia Menadżera Cyfryzacji jest kolejną edycją projektu dofinansowania usług rozwojowych dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To doskonała szansa na poznanie cyfrowych arkanów biznesu.

Czym jest program dofinansowań Akademia Menadżera Cyfryzacji?

Podnoszenie kompetencji kadry menadżerskiej w zakresie cyfryzacji, to jeden najważniejszy kierunek rozwoju małych oraz średnich przedsiębiorstw. Konieczność posiadania odpowiednich umiejętności z zakresu cyfryzacji zwiększyła się w obliczu pandemii Covid-19 i boomu branży e-commerce. Przenoszenie się wielu biznesów do internetu sprawiło, że cyfryzacja stała się nie tyle alternatywą, co koniecznością, aby nie zostać w tyle za konkurencją.

Akademia Menadżera Cyfryzacji jest programem projektu dofinansowania usług rozwojowych z zakresu szkolenia i doradztwa, dla mikro, małych i średnich firm. Środki na to dofinansowanie przyznawane są z Europejskiego Funduszu Społecznego, a ściślej mówiąc z programu POWER, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Program dofinansowań wystartował 1 stycznia 2022 roku i potrwa do 30 września 2023.

Do programu zaproszone są firmy z sektora MŚP, zaś w ramach jednego przedsiębiorstwa, udział w projekcie może wziąć maksymalnie do 8 osób przeznaczonych do awansu na stanowisko kierownicze lub po prostu z kadry menadżerskiej. Warto podkreślić, że w przypadku średnich firm możliwe jest uzyskanie kwoty aż 150 tysięcy złotych na szkolenia i doradztwo. Mikro firmy mogą zaś liczyć na dofinansowanie nawet do 67 500 złotych. Gra więc warta jest świeczki, ponieważ refundacja szkolenia wynosi 100% w przypadku wniesienia wkładu własnego w postaci wynagrodzeń pracowników.

W jaki sposób Akademia Menadżera Cyfryzacji wpłynie na Twoją firmę?

Rozwijanie kompetencji w zakresie cyfryzacji przedsiębiorstwa jest w dzisiejszym, zdigitalizowanym świecie podstawą rozwoju. Doskonale widać to na przykładzie branży e-commerce, która stała się niezwykle popularna na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Wdrażanie cyfrowych rozwiązań pozwala na konkurencyjność na stale zmieniającym się rynku.

Szkolenie kadry menadżerskiej Twojej firmy jest doskonałym sposobem na zwiększenie kompetencji Twoich pracowników z zakresu cyfryzacji. Innymi słowy, Twoja firma będzie gotowa na zmiany, które nadchodzą wielkimi krokami. Echo tych zbliżających się zmian słychać coraz wyraźniej, o czym świadczy wzmożony udział internetu w biznesie.

Dlaczego warto starać się o dofinansowanie na szkolenia z cyfryzacji?

Dofinansowanie w kwocie do nawet 150 tysięcy złotych pozwala na zwiększenie kompetencji do 8 pracowników. Zostanie im przedstawiona wiedza z zakres zarządzania transformacją cyfrową w obszarze organizacji. Kadra menadżerska nauczy się zarządzania produktem, dowie się w jaki sposób opracować model biznesowy, oraz pozna podstawy przywództwa i zarządzania zespołami w wirtualnym środowisku. Duży nacisk podczas szkoleń kładziony jest także na marketing i sprzedaż w gospodarce cyfrowej.

 


Powrót