Menu
Strona główna Centrum wiedzy

Dlaczego Crowdfunding jest tak atrakcyjnym...

Centrum wiedzy

Dlaczego Crowdfunding jest tak atrakcyjnym sposobem finansowania?

09.05.2023

blue-full-photo-city-desktop-wallpaper-38.jpg

Poszukiwanie najlepszego sposobu finansowania jest procesem żmudnym i skomplikowanym. Przebicie się przez wiele różnych metod pozyskiwania kapitału na rozwój swojej działalności skutkuje jednak najczęściej odnalezieniem takiego rozwiązania, które najlepiej spełnia warunki stawiane przez przedsiębiorcę.
Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się crowdfunding, o którym jest dziś coraz głośniej, nie tylko w social mediach, ale także i w biznesie. Czym jest zatem crowdfunding i dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Odpowiadamy!

 

Czy Crowdfunding to idealny sposób na finansowanie Twojej działalności?

 

Idea crowdfundingu została rozprzestrzeniona za pomocą internetu i portali, takich jak anglojęzyczny Kickstarter, Patronite lub na polskiej Zrzutce.pl. Głównym założeniem tego sposobu finansowania jest zaprezentowanie swojego pomysłu na daną inwestycję.
Jeżeli pomysł jest wystarczająco interesujący, to poszczególni użytkownicy platformy crowdfundingowej zaczynają wpłacać konkretne kwoty, aby sfinansować inwestycję. Warto podkreślić, że konkretna pomoc finansowa wiąże się z konkretnymi profitami dla wspierających.
Ten sposób finansowania podbił serca przedsiębiorców oraz zwykłych użytkowników sieci, ponieważ daje ogromne spektrum możliwości. Dzięki temu możliwe jest skuteczne zyskanie nie tylko osób wspierających inwestycje dobrym słowem, ale przede wszystkim takich, którzy sfinansują zaplanowane działania.

 

Główne zalety crowdfundingu

 

Wśród głównych zalet crowdfundingu należy przede wszystkim wymienić elastyczność działania. Pozyskiwanie finansowania przez crowdfunding może dotyczyć zarówno nowego komputera dla zdolnego grafika i montażysty, jak i stworzenia pierwszego komercyjnego androida do użytku domowego - to użytkownik ustala cel oraz czas, w jaki ma być on osiągnięty.
Kolejną zaletą jest ekstremalnie szerokie spektrum działania. Dzięki portalom crowdfundingowym można dotrzeć do tysięcy osób nie tylko z Polski, ale także z całej Europu lub nawet ze świata. Tak duży zasięg mają oczywiście anglojęzyczne portale, ale nawet te polskie stanowią doskonałe źródło finansowania, jeżeli pomysł projektu zostanie przedstawiony w sposób atrakcyjny i zachęcający do inwestycji.
Warto wspomnieć także o możliwości dotarcia do przedsiębiorców i biznesmenów, którzy mogą zainwestować w projekt naprawdę pokaźne sumy.

 

Nowe regulacje dotyczące crowdfundingu - co się zmieni?

 

Warto wspomnieć o tym, że obecnie zachodzi wiele zmian w prawie, które mogą poważnie zachwiać portalami zajmującymi się crowdfundingiem. Już w lipcu 2022 roku wprowadzono zmiany, które pozwalają organom państwowym na ścisłe kontrolowanie platform crowdfundingowych. Teraz każda taka platforma do prowadzenia legalnej działalności potrzebuje zgody KNF-u.
Podsumowując, crowdfunding jest coraz bardziej popularnym sposobem na pozyskanie finansowania.


Powrót