Menu
Strona główna Centrum wiedzy

Dlaczego warto dokonać oceny wstępnej przed...

Centrum wiedzy

Dlaczego warto dokonać oceny wstępnej przed aplikowaniem o środki?

17.02.2021

wstepna-ocena-aplikowanie-1080x675.jpg

Każdy przedsiębiorca chciałby wiedzieć, jakie ma szanse na pozytywne zakończenie danego procesu biznesowego. Nie inaczej jest w przypadku ubiegania się o publiczne formy finansowania. Serwis pozyskajfinansowanie.pl daje Wam taką możliwość. Jeśli ocena wstępna waszego wniosku będzie wskazywać na szanse dużo poniżej 50% warto rozważyć zmianę np. poziomu zabezpieczeń lub wprowadzenie zmian do wniosku lub projekcji finansowej. W przypadku gdy ocena wstępna wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo uzyskania wsparcia możecie być prawie pewni na pozytywne zakończenie.

To jednak nie wszystko. Traktujcie ocenę wstępną jako oszczędność czasu i pieniędzy. Jeśli okaże się, że wasz wniosek ma bardzo nikłe szanse powodzenia, nie warto angażować się w dalsze prace. Wiemy również, że przedsiębiorcy często korzystają z usług zewnętrznych firm, które pobierają słone opłaty za przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Nie każda z nich poinformuje was jednak, że przygotowany przez was projekt ma większe lub mniejsze szanse powodzenia.

Oczywiście ostateczna decyzja podejmowana jest zawsze przez instytucje, w której będziecie ubiegać się o wsparcie, jednak ocena wstępna pozwala wam na sprawdzenie szans, bez poniesienia żadnych konsekwencji, a wiedza to podstawa każdego efektywnego działania biznesowego.

 

Przeczytaj też:


Powrót