Menu
Strona główna Centrum wiedzy

Jakie zabezpieczenia są najczęściej stosowane?

Centrum wiedzy

Jakie zabezpieczenia są najczęściej stosowane?

20.10.2020

zabezpieczenia-pozyczki-1080x675.jpg

Zwrotne mechanizmy finansowe dla przedsiębiorców, a więc pożyczki finansowane ze środków unijnych i polskich, wymagają zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Każdy przedsiębiorca, który chce się o nie ubiegać powinien stosować się do następujących zasad:

  • w przypadku kwot poniżej 100 tysięcy złotych powinien być to weksel in blanco oraz poręczenie osób fizycznych, mogą to być na przykład znajomi, partnerzy biznesowi lub członkowie rodziny.
  • w przypadku kwot powyżej 100 tysięcy złotych wymagane jest zabezpieczenie na hipotece nieruchomości oraz weksel in blanco.

Dlaczego te informacje są ważne? Jest to element, który musi być spełniony przez przedsiębiorcę, ponieważ bez przygotowanych wcześniej zabezpieczeń nie będzie możliwe skorzystanie z pożyczki. Oczywiście należy brać pod uwagę, że niektóre instytucje publiczne mogą żądać dodatkowych zabezpieczeń lub zabezpieczeń o większej wartości. Mimo tego, że „pożyczki unijne” są preferencyjne w stosunku do rynku komercyjnego, przyznane środki należy zwrócić.

 

Przeczytaj też:


Powrót